top of page
  • Yazarın fotoğrafıBodrum Dergi

Bodrum’a Yeni İtfaiye Binası

Muğla Büyükşehir Belediyesi vatandaşların güvenliği ve olaylara daha hızlı müdahale edebilmek için Bodrum’da yeni itfaiye binasının yapımına başladı.


Muğla Büyükşehir Belediyesi yangınlara daha hızlı müdahale ederek vatandaşların güvenliğini sağlamak, modern ve gelişmiş araç envanteri ile etkin müdahalelerde bulunmak ve donanımlı personel ile güven vermek için itfaiye ekiplerini geliştirmeye devam ediyor.


Bodrum’dan Seydikemer’e kadar 1.661 kilometre kare gibi çok geniş bir coğrafyaya sahip olan Muğla’da, Büyükşehir Belediyesi tüm itfai olaylara müdahaleyi kolaylaştırmak için grup amirlikleri ve istasyonlar kuruyor. 13 İlçede 41 farklı itfaiye istasyonunda hizmet veren ekipler, gelişimine devam ediyor.İtfaiye, Yeni Hizmet Binaları ile Güçleniyor

Bu kapsamda, Muğla Büyükşehir Belediyesi 46 Milyon 617 Bin 600 TL yatırımla itfaiye hizmet binası yapımına başlıyor. Özel tasarlanmış, 4 bin 566 metrekare alana yapılacak olan bu modern ilk tip itfaiye projesinde; 80 kişilik kapalı spor salonu, derslik ve konferans salonu gibi bölümler de yer alacak. 25 Nisan 2024 tarihinde yapımına başlanan itfaiye binasının 210 gün içinde tamamlanıp hizmete sunulması planlanıyor.
Comentarios


bottom of page