top of page
  • Yazarın fotoğrafıBodrum Dergi

Anadolu Sigorta, “Herkes İçin Erişilebilir” Olmayı Hedefliyor

Kısa süre önce Engelsiz Çeviri ile iş birliği yaparak ürünlerinin bilgilendirme dokümanlarına seslendirme ve yapay zekâ destekli işaret dili ekleyen Anadolu Sigorta, herkes için erişilebilir olmayı hedefliyor.


Web sitesine herkesin erişebilmesi için Engelsiz Çeviri ile iş birliğine başlayan Anadolu Sigorta, ürünlerinin bilgilendirme dokümanlarına seslendirme ve yapay zekâ destekli işaret dili ekleyerek müşterilerine engelsiz ve eşit hizmet sunuyor. Sürdürülebilirlik perspektifini kapsayıcılık alanındaki çalışmaları ile büyüten Anadolu Sigorta, 99 yıllık köklü tarihinde dijitalleşme alanındaki liderliğine, inovatif ürün ve hizmetleriyle devam ediyor.Engelsiz Çeviri ile işitme engelli bireylere ulaşan Anadolu Sigorta; araç, konut, sağlık, ferdi kaza, seyahat sigortaları gibi ürünlerinin bilgilendirme dokümanlarına yapay zekâ destekli işaret dili sistemini entegre ediyor. Anadolu Sigorta böylelikle dijital erişilebilirliğini yükseltirken web sitesinde yer alan bilgilerin herkes tarafından kolayca anlaşılabilmesini hedefliyor.Daha Erişebilir Bir Dünya için Tüm Engelleri Ortadan Kaldırıyoruz

Bugüne kadar yürüttükleri tüm faaliyetlerde kapsayıcılık anlayışını ön planda tuttuklarını belirten Anadolu Sigorta Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Koordinatörü Berna Semiz Ergüntan şunları söyledi: “Görme engelliler için yapay zekâyı ve sesi bir araya getiren teknolojiler üreten BlindLook ile geçtiğimiz yıllarda çok kıymetli bir iş birliğine imza attık ve web sitemizde, sesli yönlendirmeler ile yalnızca görsel odaklı iletişimin getirdiği engellemeleri ortadan kaldırarak tüm işlemleri herkes için erişilebilir duruma getirdik. Yakın zamanda ise Engelsiz Çeviri ile iş birliğine başladık. Türkiye’de yaklaşık 3 milyon işitme engelli var ve ana dilleri işaret dili olduğu için maalesef işitme engelli bireylerin yüzde 50’si okuduğunu anlayamıyor. Engelsiz Çeviri ile iş birliği yaparak ürünlerimizin bilgilendirme dokümanlarına seslendirme ve işaret dili çevirileri ekledik. Bu sayede Anadolu Sigorta’nın ürünleri hakkındaki bilgileri, herkes için erişilebilir hâle getiriyoruz. Daha erişilebilir bir dünya yaratmak adına engelsiz ve eşit hizmet sunabildiğimiz için gurur duyuyoruz.”


Comments


bottom of page