top of page
  • Yazarın fotoğrafıÖzge Zeki

Moda Dünyasında Lezzetli İş Birliği

Dior, dünyanın en fazla sayıda Michelin yıldızı sahibi olan kadın şefi Anne-Sophie Pic ile yaptığı önemli iş birliğiyle gündemde.


Her ikisi de Fransız yaşam sanatının ustaları olan iki mükemmellik alanı arasındaki bu eşsiz karşılaşmanın, gelecek sezonlar, yıllar ve projeler boyunca gelişmesi planlanıyor.


Anne-Sophie Pic | Şef
Anne-Sophie Pic | Şef

Bu olağanüstü birliktelik için ufukta, 2025’ten itibaren Osaka’da tamamen Anne-Sophie Pic tarafından yönetilecek yeni bir Monsieur Dior restoranının olduğunu şimdiden söylemek mümkün. Anne-Sophie Pic, bu türünün tek örneği iş birliğinin görkemli bir başlangıcı olarak Christian Dior’un mirasından harika bir şekilde ilham alan bir kek ve pasta seçkisi hazırladı.


Bunları yapmak için, Mösyö Dior’un ve onun yarattığı “Düşler Krallığı”nın tarihine duyduğu hayranlığın rehberliğinde, Maison’un arşivlerini derinlemesine araştırdı.


8 Aralık’tan itibaren yalnızca Osaka’daki ilk “Café Dior by Anne-Sophie Pic”te satışa sunulacak olan bu gurme harikaları, sembol hâline gelmiş toile de Jouy motifinden kaz ayağına, leopar deseninden pusula yıldızının güzelliğine kadar ikonik 30 Montaigne’in imza kodlarıyla giydiriliyor. Mösyö Dior’un deyimiyle “çok önemli bir süs” olan couture düğmesi de virtüöz bir yaratımla yeniden ele alınıyor.Gastronomi sanatı ile haute couture’ün bu şiirsel füzyonu, büyüleyici ve çok duyulu bir deneyimle birlikte Dior’un sürekli yenilenen mirasının yeniden keşfini sunuyor.

Zarafetin ve mutfak yaratıcılığının özü, muhteşem aromatik uyumuyla yenilik yapmaktan ve bize hayal kurdurmaktan asla vazgeçmeyen bu prestijli yaratıcının, tutkusunu somutlaştırıyor.

Comments


bottom of page